Novinky

Internetové bankovnictví bylo zablokováno. Podvodníci posílají stále sofistikovanější e-maily

Phishing je mezi počítačovými piráty velmi oblíbený. Kyberzločinci hromadně rozešlou falešné e-maily co nejvíce lidem a čekají, kdo se nachytá – vyčkávají úplně stejně jako rybář s udičkou na svůj úlovek.

Problém je ale v tom, že současné vlny útoků jsou poměrně sofistikované, a tak není vůbec snadné je odhalit. Ještě před pár lety byly phishingové zprávy plné chyb, a i méně zkušeným uživatelům bylo na první pohled jasné, že se jedná o podvod.

V současnosti tomu tak ale již není, jak dokazuje jeden z posledních zachycených podvodů. „Vážený kliente, z bezpečnostních důvodů, jsme Vám byli nuceni omezit přístup ke službám internetového a mobilního bankovnictví,“ tvrdí útočníci ve zprávě.

Stát se tak mělo údajně prostřednictvím platby provedené z neznámé přihlašovací lokace. Kybernetičtí nájezdníci doufají, že se jim podaří příjemce takového e-mailu vyděsit natolik, aby klikl na přiložený odkaz pro „ověření bankovního účtu“.

 

Cit. 08.06.2020 z https://www.novinky.cz/internet-a-pc/bezpecnost/clanek/internetove-bankovnictvi-bylo-zablokovano-podvodnici-posilaji-stale-sofistikovanejsi-e-maily-40326708#utm_content=ribbonnews&utm_term=podvodn%C3%A9%20emaily&utm_medium=hint&utm_source=search.seznam.cz

MicrosoftFujitsuEpsonOKIZyXELSolitea

GDPR