Novinky

Končí podpora prohlížečů Internet Explorer 10 a nižších

Microsoft ukončil podporu starších prohlížečů Internet Explorer. To znamená, že pouze Internet Explorer 11 a nový prohlížeč Edge budou od Microsoftu nadále dostávat záplaty prostřednictvím aktualizací.

Prohlížet webové stránky nezáplatovaným prohlížečem je z hlediska bezpečnosti nemoudré. Čím déle je prohlížeč bez aktualizací, tím je náchylnější k nově objeveným zranitelnostem. Microsoft proto uživatelům starších verzí doporučuje upgrade na Internet Explorer 11. Kromě toho samozřejmě uživatelé mohou používat aktualizované prohlížeče dalších výrobců, např. Google Chrome, Firefox nebo Operu.

Internet Explorer 10 přišel na trh společně se systémem Windows 8 v září 2012, tedy před více než třemi roky. V současné době mají prohlížeče Internet Explorer verze 10 a starší mezi uživateli podíl přibližně pět23 procent.

Zdroj: http://technet.idnes.cz/microsoft-internet-explorer-podpora-konec-f2y-/kratke-zpravy.aspx?c=A151125_114928_tec-kratke-zpravy_pka

12. ledna obdrželi uživatelé aktualizaci s označením KB3123303, která přinesla speciální notifikace do starších verzí prohlížečů. Ty radí k upgradu na Internet Explorer 11 nebo k přechod na Windows 10 s prohlížečem Edge. Upozornění týkají uživatelů Windows 7 a Server 2008 R2. Microsoft však na svém webu vydal návod, jak tyto notifikace deaktivovat v systémových registrech. Ten směřuje především do firemního prostředí, kde není možný uprgade třeba z důvodu nekompatibilních interních aplikací.

Microsoftu po tomto datu tak zůstanou pouze dva prohlížeče s podporou. Podle webu Statcounter používají staré verze prohlížečů nízká procenta uživatelů. V případě IE 8 to je 2,04 %, u IE 9 pak 1,56 % a IE 10 využívá 1,5 % uživatelů. 

Zdroj: http://www.zive.cz/bleskovky/microsoft-ukonci-podporu-ie-8-9-a-10-posledni-zaplata-vyjde-12-ledna/sc-4-a-180952/default.aspx#utm_medium=selfpromo&utm_source=zive&utm_campaign=copylink

MicrosoftFujitsuEpsonOKIZyXELSeyfor