Certifikáty

Komerční certifikát

Komerční certifikáty mají svoji významnou úlohu především tam, kde nelze s ohledem na platnou legislativu využít kvalifikované certifikáty. Jsou vhodné pro obchodní použití mimo oblast komunikace s orgány veřejné moci, na které se vztahuje povinnost využívat certifikáty kvalifikované. Můžete je využít např. v podobě zaměstnaneckých certifikátů, jejichž účelem je zajištění interní bezpečné komunikace mezi zaměstnanci. V současné době mají komerční certifikáty použití zejména pro šifrování a autentizaci. Jedná se především o neanonymní přístup na webové servery a předávání šifrovaných dat, jak e-mailovou poštou, tak prostřednictvím webových formulářů.

STANDARD

Certifikát a jemu příslušná data pro vytvoření Vašeho elektronického podpisu jsou umístěna v PC - je tedy nutné generovat žádost o certifikát na PC žadatele. V případě, že si této varianty, doporučujeme po vytvoření žádosti provést zálohu soukromého klíče.

COMFORT

Součástí služby je čipová karta (nebo USB token), která slouží jako bezpečné úložiště pro data pro vytváření elektronického podpisu a certifikát.

zdroj: www.ica.cz

MicrosoftFujitsuEpsonOKIZyXELSeyfor