Certifikáty

Kvalifikovaný certifikát

Kvalifikovaný certifikát je nedílnou součástí bezpečné komunikace občanů se státní správou a samosprávou, stejně jako komerčních aplikací. Tento produkt využijí všichni občané, firmy a úřady. Vysokou přidanou hodnotu přináší i specifickým skupinám, jako jsou lékaři, advokáti, a nebo firmám komunikujícím s Českou správou sociálního zabezpečení, s finančními úřady, se zdravotními pojišťovnami, s celním úřadem aj.

Umožňujeme svým klientům získat identifikátor MPSV (=IK MPSV) bezplatně jako součást služby vydání kvalifikovaného certifikátu. Požádat si musí klient sám přímo na pracovišti registrační autority před podáním žádosti o certifikát.

Kvalifikovaný certifikát můžete využít k vytváření elektronického podpisu, ověřování elektronických podpisů a zajištění nepopiratelnosti (vazba mezi dokumentem a osobou vytvářející elektronický podpis). Použití kvalifikovaného certifikátu pro další úkony, jako je například šifrování přenášených zpráv, je omezeno legislativou. Proto nabízí společnost První certifikační autorita, a.s., produkt TWINS, jehož součástí je i komerční certifikát. Certifikáty jsou vydávány s platností jeden rok.

STANDARD

Certifikát a jemu příslušná data pro vytváření elektronického podpisu jsou umístěna v PC - je tedy nutné generovat žádost o certifikát na PC žadatele. V případě, že si tuto variantu vyberete, doporučujeme po vytvoření žádosti provést zálohu soukromého klíče.

COMFORT

Součástí služby je čipová karta (nebo USB token), která slouží jako bezpečné úložiště pro data pro vytváření elektronického podpisu a certifikát.

zdroj: www.ica.cz

MicrosoftFujitsuEpsonOKIZyXELSeyfor