Novinky

Zákeřný virus terorizuje počítače v Česku

Dramatický nástup má zákeřný virus Agent.QMG, který se prakticky z nuly vyhoupl v uplynulém měsíci ve virových statistikách na druhou příčku nejrozšířenějších hrozeb. Tento nezvaný návštěvník terorizuje výhradně stroje s Windows. Jeho hlavní činností je otevírat zadní vrátka do operačního systému, aby do něj mohly proudit další hrozby

Nejrozšířenějším škodlivým kódem v Česku je podle statistik antivirové společnosti Eset kód Agent Tesla, který stojí za každým pátým zachyceným útokem – jeho podíl činí podle nejnovějších dat 21,62 %.

Agent.QMG mu ale úspěšně sekunduje. I když o tomto škodlivém kódu ještě pár týdnů zpátky prakticky nikdo neslyšel, aktuálně mu patří ve virových statistikách druhé místo s podílem 11,82 %.

Tohoto nezvaného návštěvníka útočníci šířili prostřednictvím nevyžádaných e-mailů s velmi dobrou úrovní češtiny. Nachytat se tak mohou poměrně snadno i jinak velmi ostražití jedinci

Jeho primární funkcí je stahovat do zařízení škodlivé kódy, a to jak známé infostealery Agent Tesla či Formbook, tak i další malware,“.

 

Cit. dne 29.06.2023 z: Novinky.cz

https://www.novinky.cz/clanek/internet-a-pc-bezpecnost-zakerny-virus-terorizuje-pocitace-v-cesku-40433039

MicrosoftFujitsuEpsonOKIZyXELSeyfor